Kuumasinkityt kelat ja arkit
Kuumasinkityt kelat ja -levyt BE Groupilta tarpeidesi mukaan. Valikoimastamme löytyy ainestandardin EN 10346 mukaiset kuumasinkityt arkit ja kelat. Kuumasinkityt kelat ja arkit täyttävät standardin EN 10143 mukaiset mitta- ja muototoleranssit. Kuumasinkityt kelat ja arkit löytyvät laaduissa DX51D+Z100, DX51D+Z275MAC ja S350GD+Z275MAC. BE Group varastoi kuumasinkittyjä levyjä ja arkkeja paksuuksissa 0,5 – 3,0 mm. Kela- ja arkkileveydet ovat 1000 - 1500 mm. Arkkien varastopituudet 2000 - 3000 mm.Kuumasinkityt levyt soveltuvat hyväksi alustaksi maalaukselle sekä antavat levylle korroosion suojaa. Rakennusteollisuudessa kuumasinkittyä levyä käytetään esimerkiksi vilja siiloissa, koneiden suojapelleissä sekä elektroniikkateollisuudessa.
Tuotantopalveluidemme kautta saat kuumasinkityt levyt haluamaasi muotoon tai kokoon leikattuna. Levyt leikkaamme laser-, plasma- tai polttoleikkauksena. Tarjoamme myös levyihin ja leikkeisiin poraukset, koneistukset, särmäykset ja viisteytykset. Keloista leikkaamme arkkeja vaatimustesi mukaisiin mittoihin. Mikäli valikoimastamme ei löydy tarpeidesi mukaista levyä tai kelaa, ole yhteydessä vastuumyyjääsi tai asiakaspalveluumme! Lisätietoja tuotantopalveluistamme saat edellä mainittujen kanavien kautta tai verkkokaupastamme. Lue lisää

Kuumasinkityt kelat
Kuumasinkityt, ainestandardi EN 10346 mukaiset kelat laaduissa DX51D+Z275 ja DX51D+Z100. Materiaalipaksuus 0,5 - 3,0mm, leveys 1000 - 1500mm. Standardin EN 10143 mukaiset mitta- ja muototoleranssit. Keloista leikkaamme joustavasti arkkeja vaatimustesi mukaisesti.
Lue lisääKuumasinkityt arkit
Kuumasinkityt, ainestandardi EN 10345 mukaiset arkit laaduissa DX51D+Z275 ja DX51D+Z100. Standardin EN 10143 mukaiset mitta- ja muototoleranssit.
Lue lisää-
Kelojen arkkileikkaus
Arkkileikkauslinjamme kautta pystymme leikkaamaan vakioarkkeja sekä tarkempia arkkikokoja laajasta materiaalivalikoimastamme.
-
Määrämittaiset kelat ja nauhakelat
Nauhalinjamme kautta voimme leikata täyden kelan tarvitseemaasi kelakokoon tai kapeammiksi nauhoiksi/rainoiksi. Käytössäsi on laaja kelavalikoimamme.
-
Monipuolinen teräslevyjen muotoleikkaus
Materiaalit leikataan tarkasti ja kustannustehokkaasti asiakkaiden tarpeisiin. Käytettävissäsi on poltto-, plasma-, laser- tai vesileikkaus riippuen materiaalista.